Kategorie

Producenci

Ostatnio przeglądane

Kneehab XP Zobacz większe

Kneehab XP

Kneehab XP zapewnia stymulację mięśni i nerwów na zasadzie elektrycznej stymulacji nerwowo-mięśniowej(NMES). Dostarcza on impulsy elektryczne za pomocą przylepnych elektrod umieszczonych na powierzchni skóry. Kneehab XP to przenośny, dwukanałowy, prz...

Więcej szczegółów

2 130,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Nowy

Więcej informacji

Kneehab XP to przenośny, dwukanałowy, przezskórny stymulator mięśni, który wykorzystuje impulsy prądu stałego w celu stymulacji nerwów w obszarze mięśnia czterogłowego przy użyciu technologii MULTIPATH neurotech®. Impulsy te mają na celu wywoływanie skurczów mięśni poprzez zastosowanie elektrycznej stymulacji obwodowego układu nerwowego.
 
Kneehab XP jest łatwym rozwiązaniem wykorzystującym materiałową opaskę, przeznaczonym konkretnie do użytku domowego.
 
Kneehab XP zapewnia stymulację mięśni i nerwów na zasadzie elektrycznej stymulacji nerwowo-mięśniowej(NMES). Dostarcza on impulsy elektryczne za pomocą przylepnych elektrod umieszczonych na powierzchni skóry.
 

Elektryczna stymulacja nerwowo-mięśniowa (Neuromuscular Electrical stimulation – NMES)

NMES można zdefiniować jako elektryczną stymulację obwodowego układu nerwowego, przeprowadzaną w celu kurczenia mięśni poprzez bezpośrednią aktywację neuronów ruchowych w mieszanych nerwach obwodowych albo pośrednio, poprzez rekrutację.


Wskazania dla NMES

• Ponowne wykształcenie mięśni
• Zapobiegnięcie lub opóźnienie zaniku mięśni spowodowanego bezczynnością
• Utrzymanie lub zwiększenie zakresu ruchowego

 
 
Kneehab XP jest wyjątkowym, innowacyjnym, opartym na materiałowej opasce produktem do elektrycznej stymulacji mięśni (Electrical Muscle Stimulation – EMS) przeznaczonym konkretnie do leczenia zaniku mięśni czterogłowych (słabości mięśni ud). Badania kliniczne wykazały, że technologia EMS jest skuteczną terapią przeciw atrofii mięśni czterogłowych, która jest objawem prawie wszystkich urazów kolana. Kneehab XP™ można stosować zarówno przed-, jak i pooperacyjnie,w celu przyśpieszenia rehabilitacji kolana. Kneehab XP™ umożliwia również skuteczną terapię atrofii mięśni czterogłowych,będącej skutkiem pewnych chorób bioder lub kończyn dolnych, np. zwyrodnienia stawów, lub po operacji wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego.


Kneehab XP™ wykorzystuje technologię stymulacyjną MULTIPATH™, która jest wysoko zaawansowaną formą elektrycznej stymulacji mięśniowej w ramach rehabilitacji pourazowej. MULTIPATH™ optymalizuje rehabilitację poprzez mocne i swobodne skurcze mięśnia czterogłowego. Elektryczną stymulację mięśni stosuje się od ponad 50 lat w celu ponownego uruchomienia i wzmocnienia słabych mięśni. Technologia MULTIPATH™ jest poważnym przełomem w tej dziedzinie. Wykorzystuje wyszukane, nowoczesne rozwiązania i oprogramowanie, aby można było skupić się dokładnie na tych częściach mięśnia, które optymalizują jego skurcze. Stymulacja MULTIPATH™ umożliwia stymulatorowi Kneehab XP™ wywołanie dokładnych i swobodnych skurczów mięśnia czterogłowego.


Mięsień czterogłowy jest najważniejszym stabilizatorem kolana. Po urazach lub operacji kolana ból i opuchlizna doprowadzają do bezczynności mięśnia, co z kolei prowadzi do jego atrofii. Najważniejszym elementem rehabilitacji po urazie kolana jest wzmocnienie mięśnia czterogłowego. Kneehab XP™ ponownie wykształca i wzmacnia mięsień czterogłowy poprzez cykl skurczów i rozkurczów. Kneehab XP™ jest wysoce skutecznym, choć prostym, i wygodnym sposobem rehabilitacji atrofii mięśnia czterogłowego po urazie lub operacji.


Zawartość zestawu Kneehb Xp™

1. Przyrząd kontrolny Kneehab Xp™
Przyrząd generuje sygnały, które są wysyłane przez elektrody do mięśni, aby doprowadzić do ich skurczu.
2. Opaska Kneehab Xp™
Opaska materiałowa o uniwersalnych rozmiarach, którą zapina się wokół uda, powyżej rzepki kolanowej, przeznaczona do szybkiego i łatwego stosowania. Zawiera ona gniazdko, do którego podłącza się przyrząd kontrolny.
3. Ładowarka do akumulatora
Do Kneehab XP™ dołączona jest ładowarka. W celu naładowania akumulatora należy podłączyć przyrząd kontrolny do ładowarki i podłączyć ładowarkę do źródła prądu.
4. Przylepne elektrody Kneehab Xp™
Elektrody są umieszczone na opasce w celu przewodzenia sygnałów z przyrządu do mięśni czterogłowych.
5. Instrukcja obsługi Kneehab Xp™
 

 

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Kneehab XP

Kneehab XP

Kneehab XP zapewnia stymulację mięśni i nerwów na zasadzie elektrycznej stymulacji nerwowo-mięśniowej(NMES). Dostarcza on impulsy elektryczne za pomocą przylepnych elektrod umieszczonych na powierzchni skóry. Kneehab XP to przenośny, dwukanałowy, prz...

Napisz opinię

projekt i wykonanie: szablony PrestaShop